Wakacje we Włoszech – jakie drogi

5
(1)
Włochy to naprawdę wspaniały i przepiękny kraj, do którego ludzie bardzo często wybierają się na swoje wakacje. Coraz częściej też udają się do niego własnym samochodem, dlatego chcą dowiedzieć się, na jakie drogi będą mogli napotkać. Do takiej podróży warto się bowiem jakoś przygotować, a trzeba dowiedzieć się, jak to zrobić. W tym celu należy zapoznać się z drogami występującymi we Włoszech.

We Włoszech zdecydowanie najpopularniejsze są drogi krajowe. To na nie można natrafić w każdym miejscu i bez problemu można je znaleźć. Drogi te nazwane są skrótem SS, więc widząc go, od razu można domyślić się, że jest się na drodze krajowej. Takie jezdnie nie są autostradami, jednak mimo tego również tętnią życiem. Są regularnie sprawdzane i odnawiane, dlatego jeździ się po nich przyjemnie i szybko. Również prędkości wyciągane na drogach krajowych nie należą do najniższych, więc na tych jezdniach dobrze poczują się nawet ci kierowcy, którzy lubią szybkie podróże. Najważniejsze jest jednak to, że już same drogi krajowe bywają dla niektórych turystów niesamowitą atrakcją, bo są bardzo malownicze i położone w atrakcyjnych okolicach. Jeżdżąc po nich, można przy okazji podziwiać cudowne krajobrazy i szybko dojechać do najważniejszych kurortów i ośrodków turystycznych. Warto też wspomnieć, że niektóre drogi krajowe położone są na dawnych drogach prowadzących do starożytnego Rzymu, czyli mają pewną wartość historyczną. Na pewno lepiej więc zrezygnować z jazdy po autostradach na rzecz tych malowniczych dróg. Przejażdżka po nich może być niezwykle przyjemna, skoro przeprowadzi się ją w otoczeniu cudownych krajobrazów.

Jeśli jednak jakiemuś kierowcy zależy głównie na tym, by jak najszybciej poruszać się po Włoszech, powinien on oczywiście udać się na autostradę. To drogi, na których można wyciągać najwyższe prędkości i jest to całkowicie legalne. Mimo wszystko czasem jednak lepiej później dojechać do jakiegoś miejsca, a podróżować w sposób przyjemny. Takie podróże gwarantują turystom właśnie drogi krajowe SS.

Jak oceniasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz